Objawy opryszczki płciowej

Pierwsza infekcja

Aż 60% osób zakażonych wirusem nie ma żadnych objawów choroby (są oni jednak jej nosicielami i w okresach bezobjawowej zakaźności mogą zarażać innych!).

U pozostałych 40% objawy opryszczki genitalnej mogą być bardzo różnie nasilone – u jednych ciężkie , u innych prawie niezauważalne ( zwłaszcza u osób, które mają opryszczkę wargową („zimno”) i nabyły już w związku z tą infekcją częściową odporność na wirusa HSV).

Pierwsza infekcja jest zazwyczaj najcięższa w porównaniu do kolejnych nawrotów choroby.

W 2-12 dni po kontakcie z wirusem pojawiają się typowe objawy infekcji wirusowej (zwane często „grypowymi”) – gorączka, bóle mięśni i stawów, powiększone węzły chłonne.

Następnie pojawiają się zmiany w miejscu zakażenia (objawy miejscowe):

  • przeczulica zakażonej okolicy (nadwrażliwość), swędzenie, pieczenie
  • zaczerwienienie po 2 dniach przekształcające się w
  • pęcherzyki z jasnym płynem, a te z kolei po pęknięciu powodują
  • bolesne nadżerki, mikroowrzodzenia, które zasychają w strupki, a potem goją się samoistnie w okresie kolejnych 10 dni

Czasem objawy te mogą być tak mało nasilone, że pęcherzyki pozostaną niezauważone, a owrzodzenia będą przypominały nie wzbudzające podejrzeń pęknięcia śluzówki lub skóry.

Aby uzyskać roczny dostęp do pełnej treści serwisu www.tadrugaopryszczka.pl i Forum (poza częścią „Dla lekarzy”) należy opłacić abonament wysyłając sms o treści "ad herpes" pod numer 76480 w cenie 6 zł (7,38 zł z VAT). Otrzymany kod należy wpisać w poniższym formularzu.

Treść płatna obejmuje:

  • Miejsca pierwszej infekcji
  • Nawroty
Kod dostępu:

Zdjęcia

Uwaga, poniższe linki do zdjęć mogą okazać się drastyczne dla oglądającego. Poniższe zdjęcia przedstawione są wyłącznie w celach edukacyjnych i stanowią własność zbioru dydaktycznego brytyjskiego szpitala HIV/Genitourinary Medicine Services Chelsea & Westminster Hospital, London, UK, za którego zgodą zostały opublikowane. Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie ich zabronione jest prawem.

mam ukończone 18 lat i jestem świadom, że poniższe fotografie mogą być powszechnie uznawane za erotyczne; oglądam je jedynie w celach dydaktycznych/informacyjnych i nie będę ich kopiować ani rozpowszechniać ani udostępniać osobom niepełnoletnim.